Топ 10 фудбалери од кои имаме големи очекувања во 2020

0
102


Дечките од Football Daily се разбираат во фудбал. Во 2018 година предвидоа дека следната ќе биде година на Матајс де Лихт и Кристијан Пулишиќ како нови имиња, а овие двајца фудбалери имаа солидна 2019 година – едниот заигра за Јувентус, другиот е во Челси.

Ова се нивните предвидувања за фудбалери кои ќе блеснат во 2020, а ние се согласуваме со нивната листа.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here