Топол јаболков сајдер – совршен пијалак за зимските вечери

0
133


Јаболковиот сајдер има нежен вкус и ароматичен мирис и е совршено решение за есенскиот и за зимскиот период бидејќи може да ве стопли за време на ладните вечери.

Потребни состојки:

  • 500 милилитри јаболков сајдер
  • малку вода
  • 1 стапче цимет
  • 1 лажица кафеав шеќер
  • каранфилче
  • парчиња јаболко за украсување
  • сушени портокали и анасон по желба

Начин на подготовка:

Ставете го јаболковиот сајдер во малку вода и додајте ги циметот и шеќерот. Загрејте додека пијалакот да се стопли, но не да врие.


Ставете ги парчињата јаболко во шолја и турете го јаболковиот сајдер.

Погледнете уште еден предлог за есенски пијалак направен од топло чоколадо и тиква.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here