Тешка сообраќајка вечерва во Македонија – Сообраќајот на овој патен правец е во прекин

0
528

Тешка сообраќајка вечерва се случила на патниот правец Прилеп – Градско кај превојот Плетвар.

Сообраќајот е во целосен прекин, информираат вечерва од Автомото Сојузот на Македонија.

Прекинто на сообраќајот трае од 18 часот и 30 минути.

Засега нема информации за материјалната штета или евентуално повредени лица.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here