ТЕШКА НЕСРЕЌА ОД РАНО НАУТРО: АВТОБУС ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ, ИМА ПОВРЕДЕНИ ВО СРБИЈА

0
579
loading...

Страшна несреќа утрово околу 5 часот се случила во Србија, кога автобус изгубил контрола и се превртел, при што повредени се девет патници.

Автобусот сообраќал од Ниш кон Косово и Метохија, а возачот од засега непознати причини загубил контрола, излетал од пат, а иако има повредени очевидците велат среќа е и чудо што во страшната несреќа нема настрадани.

Неколку лица се пренесени итно на Ургентен.

loading...