ТВ серија: Појава (Emergence)

0
185


Полициски началник истражува случај со мало девојче кое ќе биде пронајдено во мистериозна несреќа

Главни улоги: Алисон Толман, Алекса Свинтон, Роберт Бејли Џуниор

Жанр: драма, мистерија, трилер

Креатор: Тара Батерс, Мишел Фазекас


Премиера: 24 септември 2019

Број на сезони: 1

Времетраење: 40 минути

Јазик: англиски

Наша оценка: 9/10

Ваша оценка: 1 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 101 vote, average: 6.00 out of 10 (1 гласа, просек: 6.00 од 10, гласано)
Loading…

 

Ако сте расположени за добар мистериозен трилер, тогаш се наоѓате на вистинското место. Оваа ТВ серија ќе ве држи на работ од столчето до самиот крај, не откривајќи ви ништо сè додека не дојде вистинскиот момент. И сите теории што ќе ги создадете во меѓувреме, најверојатно нема да бидат вистинити, бидејќи развивањето на приказната е толку добро и детално направено, што едноставно нема да можете ништо да предвидите.

https://www.kafepauza.mk/

Приказната започнува со мистериозно урнување на авион, каде што началникот на полицијата на мало, заспано гратче, Џоу Еванс (Алисон Толман) ќе пронајде мало девојче без ниту една гребнатинка на неа. Таа уште веднаш ќе се посомнева дека нешто не е во ред. Токму затоа и ќе ја однесе во својот дом. Но, нештата нема да се смират тука. Одеднаш цела група негативци ќе почнат да ја ловат малата Пајпер (Алекса Свинтон), а меѓу неа и нив ќе стои само храбрата Џоу!

https://www.kafepauza.mk/

Досега има излезено само 3 епизоди од оваа ТВ серија која покажува голем потенцијал, па не знаеме многу за приказната. Тоа што може да се забележи од нив е дека најверојатно оваа драма ќе има и натприродни елементи, бидејќи Пајпер изгледа дека поседува некаков вид телекинетски моќи. Ве заинтересиравме? Без разлика дали ќе решите да почнете да ја гледате веднаш или ќе почекате прво да излезат сите епизоди, ви гарантираме дека во никој случај нема да бидете разочарани!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here