Татко се обидел да обљуби ќерка

0
100


Дваесетгодишно момче од Скопје пријавило во полиција обид за обљуба на неговата малолетна сестра, од страна на нивниот татко.

Вчера во 20:34 часот во СВР Скопје А.Ш.(20) од Скопје пријавил дека околу 10:00 часот врз неговата малолетна сестра бил извршен обид за обљуба од неговиот татко З.Р.(40) од Скопје.

Таткото не го признава девојчето за негово дете. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here