Српската пејачка за Саша Поповиќ: „Ѕвер е во кревет, таков човек еднаш се раѓа”

0
148


Српската пејачка Злата Петровиќ имаше во минатото романса со директорот на Гранд, Саша Поповиќ, а иако тој и понудил брак, таа го одбила бидејќи биле премлади и му го скршила срцето.

57-годишната српска пејачка без влакна на јазикот раскажува за врската со Саша Поповиќ за српскиот Курир.

– Бевме две години заедно, Се гледавме секогаш кога имавме прилика, често кај него во Нови Сад. Тој беше и остана прекрасен човек. Таков човек еднаш се раѓа, вели пејачката.

https://press24.mk/

Додава и дека директорот на Гранд бил жив оган во кревет.

– Беше жив оган, ѕвер. Се шегувам, не ми беше важно тоа, ми беше важно само што ни се поклопуваат енергиите, вели таа.

Саша Поповиќ со години е среќно оженет.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here