Спектакл на „Меаца“: Игуаин му донесе победа на Јуве против Интер

0
210


Јувентус го победи Интер со 1:2 на „Џузепе Меаца“ во големото дерби на италијанскиот фудбал.

Со оваа победа актуелниот првак го скокна вечерашниот противник на табелата и повторно го зазеде првото место.

„Старата дама“ ја прекина низата од шест победи на Интер и му го нанесе првиот пораз сезонава.

Пауло Дибала го отвори резултатот со гол уште во четвртата минута, а домаќините изедначија во 18-тата минута со голот на Лаутаро Мартинез од пенал.

По поништениот гол на Кристијано Роналдо поради офсајд, Гонзало Игуаин, кој влезе како резерва, му ја донесе победата на Јувентус со гол во 80-тата минута. 

http://kajgana.com/





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here