Спасувач спаси мачка од урната зграда

0
29


Силна експлозија предизвика дел од петкатница да се сруши, а спасувачите од урнатините успешно спасија и една среќна мачка.

Настанот се случи синоќа во градот Орехово-Зујево во московскиот регион, 80 километри од главниот град.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here