Сончево со мала до умерена облачност

0
115


Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен западен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус осум, а дневната температура ќе се движи од осум до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен западен ветер.

Утринската температура до минус три степени, а дневната температура ќе достигне до девет степени.

Следува претежно стабилно и потопло време со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here