• Дома
 • Спорт
More

  Солскјер ја означи главната мета, Јунајтед ова лето го руши рекордот?!

  Манчестер Јунајтед веќе некое време сака да го доведе фудбалерот на Наполи Калиду Кулибали.

  Сега, според пишувањата на англиските медиуми тој во следниот пероден рок ќе биде мета број еден на клубот од „Олд Трафорд“.

  Според „Дејли Мирор“, Јунајтед сака да ја засили последната линија за следната сезона и во овој клуб го означиле Сенегалецот како игрч кој се наоѓа на врвот на нивната листа на желби.

  Претседателот на Наполи Аурелио Де Лауренти претходно изјави дека одбил понуда од 100 милиони евра за 27-годишниот играч, за кого исто така се верува дека е од Манчестер ЈУнајтед, па секоја понуда на англискиот клуб би морала да биде поголема од тоа.

  Моментално рекордот за дефанзивец го држи играчот на Ливерпул Вирџил ван Дајк кој од Саутемптон за 75 милиони фунти пристигна на „Енфилд“ во јануари 2018. година.

  „Црвените ѓаволи“ сметаат дека Кулибали е еден од најдобрите стопери на светот, а тренерот Солскјер сака да ја засили својата одбрана која оваа сезона прими 54 гола во Премиер лигата.

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox