Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

0
137


Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во разни комбинации, но можат да бидат и многу ризично парче облека. Тие се доволно тесни за убаво да ги истакнат нозете, но нема да ве стегаат и се многу удобни, па можете да ги комбинирате со речиси секоја друга облека.

Но, ако прекршите едно правило, хеланките можат да ви го уништат целиот изглед. Тие се носат исклучиво со подолги блузи, со туники, па дури и со фустани, но во никој случај не се носат како панталони.


Кога носите хеланки, заборавете на истакнувањето на струкот така што ќе ја ставите кошулата во хеланките или на некои други слични модни трикови.

Носете ги во спортски и во поопуштени комбинации или во поелегантна варијанта како Викторија Бекам.

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Погледнете неколку феноменални начини како да ги носите хеланките оваа зима. Не заборавајте – оваа сезона најмногу се носат црни, карирани и хеланки со животински принт.

Погледнете кои чанти се апсолутен моден хит оваа сезона.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here