Скопјанка се обидела со фалсификувана лична карта да влезе во „Идризово“

0
174


На 05.10.2019 во 12.45 часот во казнено-поправната установа „Идризово“, А.Д.(21) од Скопје дала на увид фалсификувана лична карта, поради што била приведена.

Таа била предадена во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here