Сите мислеа дека Шакира и Џенифер Лопез заработија милиони за настапот Супер боул, но не е така

0
95


Aко го погледнавте настапот на Шакира и и Џенифер Лопез веројатно се запрашавте колку заработиле овие две пејачки за нивниот 15-минутен настап.

Замислете, двете латино диви настапувале бесплатно!

Пејачите кои настапуваат на ова познато полувреме не добиваат паричен надомест за својот перформанс. НФЛ го покрива само синдикалниот обем, што значи дека се подготвени да платат минимален број работници, кои треба да ги одработат основните работи околу организацијата на овој спортски настан и ги плаќаат трошоците на продукцијата.

Изведувачите сметаат дека е голема чест да настапуваат на Супербол и повеќето од нив тврдат дека сонуваат да настапат на овој настан и дека, ако некогаш добијат прилика за тоа нема да ја одбијат без оглед на тоа што нема да бидат платени. Втората причина, пак,  е масовната експонираност.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here