Синди Крафорд и ќерка ѝ Каја: Модната индустрија некогаш и сега

0
139


Синди Крафорд и ќерка ѝ Каја Гербер се моќно семејно дуо во модниот свет.

Синди беше една од оригиналните супермодели на 90-тите, а Каја е едно од најбараните лица на денешната модна сцена.

На конференцијата „Сили на модата“ во организација на Vogue двете разговараа за тоа како се разликуваат кариерите на моделите некогаш и сега, кое  е влијанието на социјалните мрежи, што научиле една од друга…

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here