СЕ СУДРИЈА ДВА АВИОНИ ВО ИСТАНБУЛ

0
602
loading...

Се судрија два авиони во Истанбул. Според информацијата на редакцијата на новинската агенција Ватан авионот на Туркиш кој слетал во Истанбул на Аеродромот Ататурк при паркирање на авионот со задниот дел од авионот се судрува со авионот на Аир Азија во делот од крилото.

Веднаш се евакуирани патниците и интервенирала против пожарната служба на Аеродромот Ататурк за да не дојде до поголема хаварија.

Повредени патници нема.

loading...