Се огласи Богдана: Венчавката беше совршена

0
127


Српската јавност уште ги сумира впечатоците ог величествената свадба на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, која се одржа во неделата, во белградскиот луксузен хотел Хајат.

Прв по свадбата се огласи Вељко, кој изјави дека си поминал прекрасно и дека му е драго што успеале да ги испочитуваат речиси сите српски обичаи и традиции.

Богдана, пак, ретко се експонира во јавноста со изјави, но овојпат направила исклучок и за магазинот „Хелоу“ се согласила со својот сопруг дека венчавката била совршена.

„Мислам дека тоа е најдобриот опис на нашата венчавка. Уживавме во секој момент, особено во веселбата со нашите најблиски, која траеше до утрото“, изјавила таа.

Анастасија пак призна дека заплакала кога ги слушнала црквените ѕвона и кога ја видела Богдана како стои до Вељко во нечаницата на нејзината мајка.

По свадбата, парот заедно со Цеца ќе живее во луксузната вила на Дедиње.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here