Секоја жена треба да ги има!

0
93


Пролетта се приближува, затоа навреме подновете се со трендовски модни парчиња. Модните дизајнери веќе ги претставија своите пролетни колекции и ги истакнаа актуелните модели на обувки.

Сандалите кои ќе бидат во тренд предизвикаа поделени мислења. Жените или ги обожуваат или воопшто не им се допаѓаат.


Чевли и сандали

Претерано високите потпетици веќе не се во мода. Средната височина е најпожелна ако им верувате на модните професионалци, а моделите со квадратен облик се оние кои се најдоа на врвот на модната листа.

Тие беа најпосакувани минатата година, а така ќе биде и оваа пролет. Ниту еден „стајлинг“ нема да може да помине без овие сандали.

Втори на списокот се сандалите со многу тенки каивчиња, исто така, со средна височина. Овој модел е посоодветен за вечерни излегувања, додека во текот на денот може да се носат ние со квадратна форма.

А, нè очекува и враќање на неочекуваните трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here