Седум работи за сексот кои жените мора да ги знаат пред да наполнат 30 години

0
152


Повеќето жени признаваат дека откриват како изгледа добриот секс откако ќе наполнат 30 години, а за тоа постои едноставно објаснување. Имено, многу жени баш тогаш престануваат да бидат срамежливи, се запознаваат себеси и забораваат на срамот.

Не се срамат да го кажат она што го сакаат

Мажите сè уште не можат да читаат мисли, па затоа не очекувајте го тоа од нив. Затоа, наместо да сте незадоволни од сексуалниот живот, кажете му ги вашите желби на партнерот. Зборувајте за она што лежи во вашата фантазија и за она што ве возбудува.

Не срамете се да бидете гласни

Вашето стенкање и вербалното изразување на задоволството ќе ја расплампти страста уште повеќе.

Мастурбацијата повеќе не е табу тема

Ниту пак е резервирана само за мажите. Опуштете се и запознајте го сопственото тело. Мажите се возбудуваат од тоа сознание.

Пробувајте нови работи

Рутината е супер.  Додека не стане здодевна. Доколку веќе знаете како ќе изгледа предиграта, а како сексот- време е за промена. Тоа не мора да биде ништо екстремно, дури и најмалата промена ќе ја разбуди заводничката во вас.

http://kajgana.com/

Бидете иницијатор

Во ред е да одбиете секс доколку не сте расположени, но доколку секогаш сте нерасположени, запрашајте се во што е проблемот. Освен тоа, изненадете го партнерот, бидете иницијатор за секс.

Купете секси долна облека

Заслужувате да изгледате секси и привлечно, па, почестете се со секси долна облека. Во неа сигурно ќе ужива и вашиот партнер.  

Кратко и јасно- на партнерот не му пречи доколку имате неколку влакненца плус. Не одбивајте го поради тоа. Не бидете строги кон себеси, не мора секогаш да изгледате совршено.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here