Рома го совлада Наполи и се искачи на третото место во Серија А

0
178


Рим, 2 ноември 2019 (МИА) – Во натпреварот од 11. коло од Италијанското фудбалско првенство, Рома денес на домашен терен го победи Наполи со 2:1.

Со новите три бода „римската волчица“ стигна до 22 и се искачи на третото место на табелата во Серија, во пресрет на другите средби од оваа рунда.

Наполи го претрпе третиот пораз сезонава по кој остана на 18 бода, доволни за седмо место. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here