Рејчел од „Friends“ или логото на Tinder? Фановите го исмеваат амблемот на ЛОИ 2024

0
183


Французите синоќа го објавија официјалниот амблем на Летните олимписки игри кои во 2024 година ќе се одржат во Париз, но на фановите воопшто не им се допаѓа.

Лотото на Париз 2024 беше презентирано синоќа, а замислата е дека е комбинација од златен медал, олимпискиот оган и Маријан, симболот на Француската Република.

Но, изгледот на логото наиде на исмевање на социјалните мрежи, најмногу на Twitter. Најмногу го споредуваат со логото на апликацијата за запознавање, Tinder. Потоа, дека е инспирирано од ликот на Рејчел од култната серија „Friends“, а некои отидоа дотаму што го споредија и со Лука Модриќ.

По целото тоа исмевање денеска реагираше Олимпискиот комитет објаснувајќи го дизајнот на логото:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here