Ренис и Фјорело на Сан Ремо нѐ вратија 78 години во минатото

0
114


Легендарната „Quando quando quando“ синоќа доби нов перформанс на Сан Ремо фестивалот.

Тони Ренис, кој сега има 81 година, се појави во улога на диригент на неговата прославена нумера „Quando quando quando“ со која го освои четвртото место на истиот фестивал во далечната 1962 година во дует со Емилио Периколи. Овој пат ја отпеа шоуменот Розарио Фјорело.

Песната стекна светска слава кога американскиот шоумен Пет Бун ја сними англиската верзија со истоимен наслов.

Песната на видеото почнува од 4:30.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here