Рели Дакар 2020 низ фотографии

0
128


Годинашното, 42. издание на Релито Дакар е првото што се одржува во Саудиска Арабија.

Настанот се одржува од 1979 година кон крајот на декември и почетокот на јануари. Шпанецот Карлос Саинс (57) по третпат го освои престижното рели, кој со совозачот Лукас Круз славеше во годинашното натпреварување. Саинс постави уште еден рекорд на релито – сега е највозрасниот победник во трките.

Во продолжение, погледнете ги најдобрите фотографии од настанот, во избор на The Guardian.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here