Рада Манојловиќ откри зошто не снима нова песна: „Прашајте ја Цеца“

0
114


Српската пејачка Рада Манојловиќ откри зошто не сака да има нова песна на секои месец дена.

Рада веќе подолго време нема објавено нова песна, а за тоа имаше објаснување.

Имено таа наведе дека квалитетот е поважен од квантитетот, па просто чека добра песна.

„Прашајте ја Цеца зошо не снима по 5 години? Затоа што добар пејач и оној кој сака да остави нешто зад себе чека на добра песна.Јас секогаш сум се водела по тоа дека е важен квалитетот, а не квантитет“ рекла Рада.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here