Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

0
43


Кога бевме деца, гледањето анимирани филмови беше една од нашите омилени работи. Сигурно сте ги гледале филмовите на Дизни повеќе од еднаш, па затоа се сеќавате на многу специфични детали од секоја сцена. Но, сигурно постојат некои детали што сте ги заборавиле. За да ги тестирате вашата меморија и вашите вештини за набљудување, обидете се да ги забележите петте разлики во секоја од овие слики.

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни


 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

 • Решение:

  Загатки што ќе ве вратат во детството: Пронајдете ги 5-те разлики во сцените од филмовите на Дизни

Обидете се да ги најдете разликите и на сликите на следната страница…


Чурос: Вкусни шпански крофн
Чурос: Вкусни шпански крофни⁠
⁠
Потребни состојки:⁠
⁠
За тестото:⁠
⁠
- 240 милилитри вода⁠
- 2 лажици гранулиран шеќер⁠
- 2 лажици растително масло⁠
- ½ лажичка сол⁠
- 125 г брашно⁠
- 470 милилитри растително масло (за пржењето)⁠
⁠
Глазура:⁠
⁠
- 100 г гранулиран шеќер⁠
- 2 лажички цимет⁠
⁠
Начин на подготовка:⁠
⁠
1. Во тенџере со средна големина додадете го растителното масло. Оставете го да се загрее и да достигне до 375 степени. Проверете со термометар. Ако не сакате да го потрошите целото масло за пржење во големо тенџере, можете да користите мало и да пржите по 2 до 3 крофни.⁠
⁠
2. Земете чинија и покријте ја со хартиени крпи за да се исцедат крофните од маслото откако ќе ги испржите.⁠
⁠
3. Измешајте го циметот и шеќерот во сад што одговара на големината на крофните.⁠
⁠
4. Во друго тенџере, додадете ја водата, маслото, шеќерот и солта. Оставете да зоврие на средна топлина.⁠
⁠
5. Откако ќе зоврие, ставете ја смесата во брашното и мешајте. Кога ќе формирате топка тесто, оставете го да се олади 1 до 2 минути.⁠
⁠
6. Ставете го тестото во шприц и полека правете ленти долги 5 до 10 цм и ставајте ги во врелото масло. Користејќи нож, отсечете ги краевите за да може тестото полесно да се спушти во маслото.⁠
⁠
7. Оставете го тестото да се пржи околу 2 минути додека не добие златно кафеава боја.⁠
⁠
8. Извадете ги крофните и ставете ги на хартиена крпа за 1 минута.⁠
⁠
9. Извалкајте ги во смесата од цимер и шеќер и уживајте.⁠
⁠
#фотонаденот #инстафото #инстамомент #рецепт #рецепти #рецептнаденот #инстарецепт⁠ #инстаграмџии #инстаграмџики #вкусно #ig_macedonia #инстаграмџииmacedonia #instagraphytk #инстаграм #благо #благонаденот #чурос #крофни⁠
⁠


Следете нѐ на Инстаграм


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?


  &nbsp
   

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here