Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

0
5


Со цел да видиме што има околу нас, нашите очи фаќаат светлина и ја трансформираат во електрични сигнали што се испраќаат до нашиот мозок за да ја согледаат формата на предметите. Но, за да се случи ова, многу е важно да го истренираме нашиот вид. Тоа може да ви помогне да ги забележите дури и најмалите детали на сликите што ви ги покажуваат луѓето. Затоа, може да започнете со овој тест што ќе ви помогне да го изострите видот. На секоја од фотографиите има скриено по еден предмет. Обидете се да го пронајдете!

1. Дали можете да го забележите шишето на сликата?

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

2. Овие слатки мали мајмуни кријат неколку тегови

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики


 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

3. Овој тигар не може да ги најде своите перници

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

4. Пронајдете ja метлата на сликата

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

5. Овој волк крие чекан

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

6. Овие рисови кријат пегла

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

7. Овој орел украл лимон

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

8. Оваа ајкула крие ранец

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

9. Леопардот не сака да ги најдете неговите книги

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

10. Оваа мачка бара спинер

Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

 • Решение:

  Тест: Пронајдете ги скриените предмети во овие 20 слики

Продолжува на следната страница…Вегетаријански бургери од киноа и спанаќ⁠
⁠
Потребни состојки:⁠
⁠
- 150 г неварена киноа⁠
- 450 милилитри вода⁠
- 4 јајца⁠
- 120 г пармезан или по избор⁠
- 2 китки млад кромид⁠
- 3 чешниња лук⁠
- 150 г спанаќ на пареа⁠
- 150 г лебни трошки⁠
- 1 лажичка маслинов зејтин⁠
⁠
Начин на подготовка:⁠
⁠
1. Исплакнете ја киноата и ставете ја во сад заедно со водата. Гответе за 20 минути.⁠
⁠
2. Потоа комбинирајте ги изматените јајца, киноата, пармезанот, сечканиот млад кромид, истолчениот лук, спанаќот и лебните трошки. Оставете за неколку минути за да се апсорбира течноста. Смесата треба да биде влажна. Потоа формирајте бургери.⁠
⁠
3. Загрејте го зејтинот во голема тава на среден оган. Гответе ги бургерите покриени за 8 до 10 минути од секоја страна. Треба да добијат златна боја. Потоа уживајте и добар апетит!⁠
⁠
#фотонаденот #инстафото #инстамомент #рецепт #рецепти #рецептнаденот #инстарецепт⁠ #инстаграмџии #инстаграмџики #вкусно #ig_macedonia #инстаграмџииmacedonia #instagraphytk #инстаграм #храна #киноа #вегетаријанско #бургер #здравје⁠


Следете нѐ на Инстаграм


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?


  &nbsp
   

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here