Променливо облачно време, врнежи во западните делови

0
127


Скопје, 22 декември 2019 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно, со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Дневната температура ќе биде во интервал од 6 дo 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен до засилен ветер од  јужен равец.

Температурата ќе достигне до 10 степени.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here