Променливо време со температури до 34°C

0
48


Скопје, 10 август 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североисток.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени Целзиусови.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а попладне со услови за појава на изолирана краткотраен пороен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 32 степени.

Од денеска ќе преовладува сончево и потопло време претежно со попладневно зголемување на облачноста и со услови за појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи особено во средината на неделата.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here