Продолжува периодот на сончево и топло време

0
175


Скопје, 22 октомври 2019 (МИА) – Сончевото време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР.

Максималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Времето денеска е сончево и топло со слаб ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени. Во Скопје слично време со максимална до 28 степени.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here