Принцот Хари е осамен во САД, нема ниту пријатели, ниту работа

0
65


Неколку месеци откако го напишти Обединетото Кралство, принцот Хари признава дека е чувствува осамен.

Извори блиски до Хари и Меган Маркл велат дека тој е осамен зашто нема пријатели, а во ширењето на кругот на пријатели ниту малку не помага карантинот во кој САД сѐ уште се наоѓа.

-Принцот нема друштво, а со оглед на тоа дека во моментот не работи ништо, се чувствува многу лошо, велат извори за американските медиуми.

Тој и Меган неодамна се преселија во Лос Анџелес. Наводно тоа го направиле за да бидат поблиску до мајката на Меган, а моментно живеат во изнајмена вила. На Хари освен друштвото, му недостасуваат и воените обврски на кои се навикна во последните години.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here