Принцот Филип имаше сообраќајна несреќа: Возел „ренџ ровер“, а другото возило се превртело по сударот

0
42
Принцот Филип имаше сообраќајна несреќа: Возел „ренџ ровер“, а другото возило се превртело по сударот
loading...

[ad_1]

Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета Втора, имаше сообраќајна несреќа во близина на имотот Сандрингам, источно во Англија, но не е повреден, соопшти Багингемската палата.

-Војводата од Единбург попладнево учествуваше во сообраќајна несреќа со други возила. Војводата не е повреден. Несреќата се случи во близина на имотот Сандрингам, се наведува во соопштението.

loading...

Би-Би-Си јави дека принцот Филип возел „ренџ ровер“ и дека друго возило се превртело по сударот.[ad_2]

Source link

loading...