Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

0
132


Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога.

Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две лица пред судија на претходна постапка.

Дел од медиумите јавија дека станува збор за актерката Силвија Стојановска, која во моментот е актуелна по нејзината улога во серијата „Фамилија Марковски“. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here