Пренасочен сообраќајот на патот Штип-Делчево

0
288

Сообраќајот на магистралниот пат А-3 Штип-Делчево од м.в. „Подлошка крстосница“ до м.в. „Копосара“ од изутрината е пренасочен преку градот Кочани, информираат од Автомото сојузот.

Причина за пренасочувањето кое ќе трае до 15 часот, како што посочуваат од АМСМ, е изведување градежни работи.

izvor plusinfo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here