Потврдени 53 нови случаи на COVID-19, оздравени 25 пациенти

0
43


Денеска се регистрирани 25 излекувани пациенти. Од нив 6 се испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби и 19 кои се се лекуваа во домашни услови, извести Министерството за здравство.

Во изминатите 24 часа потврдени се 53 нови случаи на COVID-19. По градови:
– Скопје – 13
– Куманово – 9
– Прилеп – 9
– Тетово – 4
– Струга -2
– Велес – 12
– Битола – 2
– Македонски Брод -2

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со COVID-19 во нашата земја изнесува 1170. Во изминатото деноноќие направени се вкупно 697 теста.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here