„Поради моите големи гради тој никогаш не е под стрес“ – коментарот на сопругата на хрватскиот голман стана хит на интернет

0
101


Ива Аливовиќ сопругата на некогашниот репрезентативец на ракометната селекција на Хрватска Мирко овие денови е во центарот на вниманието откако сподели несекојдневен коментар на сметка на своите гради.

Имено медиумите во регионот го „ископаа“ нејзиниот коментар од ноември 2019 година кога споделила вест со наслов дека „пипкањето“ на градите го смалува стресот за 60 проценти.

-Тогаш мојот Мирко никогаш нема стрес какви „гради“ има дома, напиша Ива со смешно смајли.

Инаку парот е во брак од 2010 година и има три деца.

Во продолжение погледнете зошто таа навистина споделила ваков коментар на социјалните мрежи.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here