Поради бизарната фигура на Софија ѝ велат дека изгледа како кошмар – покажа како изгледа 10 месеци по породувањето

0
106


Софија се прослави со својот тенок струк кои луѓето целосно ги остава без текст. Сите ѝ порачувале дека изгледа како кошмар, а сега ја покажа фигурата после породувањето и повторно ги запрепасти луѓето.

Пред малку повеќе од 10 месеци Софија Вегас, германска ѕвезда од реални шоуа, ја роди ќерката на која ѝ го даде името Аманда. Детето го доби со бизнисменот од Америка, Данијел Черлиејр. Софија, да потсетиме, во 2017 година извади 4 ребра за да има тенок струк и со тоа доби внимание од јавноста.

За многу кратко време, таа успеа во целост да ја врати својата линија пред бременоста.

Веднаш после породувањето почнала со строга диета и режим на вежбање.

-За време на бременоста добива 13 килограми, а изгубив 11. ислам дека е тоа сјајно, но овие два килограми се неверојатно тврдоглави – порачала таа пред неколку месеци на Инстаграм.

Луѓето се запрепастени од тоа колку брзо успеала да ја врати старата фигура, но не ја охрабруваат во напорите за брзо време тоа да го стори.

-Жено, имаш целосно погрешни приоритети. Уживај со детето и поврзи се со него – ѝ порачале.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here