Познато е дали лекарите успеале да и ја спасат раката на Деа Ѓурѓевиќ (ФОТО)

0
123
loading...

Како што дознаваат српските медиуми, операцијата била тешка, и прилично комплицирана, но на крајот сè било во ред. Операцијата траела долго и беше крајно сложена, но тимот на лекари во кои бил и врвниот д-р Бумбаширевиќ успеал да и ја спаси раката на водителката и успешно ја врати циркулацијата во откинатиот екстремитет.

ТВ водителката  Деа Ѓурѓевиќ, по долготрајната операција на военомедицинската академија (ВМА), излегла од операционата сала денес околу 14 часот и според првите информации, зафатот завршил успешно.

Како што открива српски Курир, лекарите и ја поврзале раката која утрово во тешка сообраќајна несреќа на Дедиње, автобус и ја откина пред влезот на КБЦ Драгиша Мишовиќ.

Докторот Марко Бумбаширевиќ, кој веднаш дојде да им помогне на своите колеги во ВМА, е исто така во тимот на лекари кои денес го извршија овој сложен хируршки зафат над водителката.

loading...

Фото: Принтскрин Инстаграм/ Марина Лопичиќ

Извор: Вистина.мк

loading...