Поглед во најскапиот пентхаус кој се изнајмува во Њујорк

0
144


Луксузниот стан кој се наоѓа во Менхетен е во сопственост на милијардерот Кен Грифин, кој на почетокот на годината го купи за 238 милиони долари. Месечната кирија за овој пентхаус изнесува 99.000 долари или 1,18 милиони долари годишно.

Зградата нуди неверојатен поглед на Менхетен.

Се простира на 344 метри квадратни. Просторната кујна е направена од мермер. Во собите за спиење има модерен мебел и големи прозорци кои овозможуваат фасцинантен поглед на градот. 

Луѓето коишто живеат во оваа зграда имаат пристап до базен со морска вода, сауна, фитнес центар, терен за кошарка, јога студио и приватни простории за спа третмани.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here