Поглед во луксузниот Rolls-Royce Cullinan во Black Badge издание

0
165


Познатата британска автомобилска компанија Rolls-Royce серијата Black Badge одлучи да ја прошири со моделот Cullinan. 

Моделот Cullinan е долг 5,34 метри и тежок 2.660 килограми. Има 6,75-литарски V12 бит турбо мотор со осумстепен автоматски менувач и 608 коњски сили, а  максималниот вртежен момент изнесува 900 Nm.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here