Погледнете го овој 19-годишен кој речеси направи Скок преку целиот песок

0
139
loading...

Хуан Мигел Ечеваррија го забележа најдолгиот скок од 1995 година.

Имаше многу големи трки и терени овој викенд со NCAA првенство што се одвива , но еден може да се пропушти беше овој кубански тинејџер остава оставајќи ги без здив сите во Стокхолм.

Хуан Мигел Ечеваррија (19) го украде шоуто на настанот во Дијамантската лига во неделата со апсолутно неверојатен скок од 8,83 метри, најдолг од 1995 година.

loading...

Како што можете да видите во видеото, Echevarria се спушта низ воздухот само за слетување на само неколку метри од работ. Силниот раб на ветерот тој ден (2,1 метри во секунда) го спречува да влезе во овој скок во рекордерите, но сепак е импресивен. Очигледно, тој го освоил овој настан – речиси со една нога и половина. 

Ова не е прв голем успех на Echevarria оваа година. Тој го освои шампионскиот шампионат во шах затворен во IAAf уште во март.

loading...