Пет собни растенија што привлекуваат пари, среќа и љубов

0
163


Многу од нив имаат магични способности и буквално може да направат чуда! Ставете едно од овие растенија во вашиот дом и ќе бидете изненадени од пријатните промени што ќе следуваат.

1. Африканска љубичица

Овој цвет им се препорачува на оние кои се веќе во брак, но доживуваат привремени тешкотии или само сакаат да ги избегнат. Љубичиците симболизираат лојалност, преданост и наклонетост. Со ова растение дома нема да се плашите од предавство.


2. Спатифилум

https://www.kafepauza.mk/

Ова сложено име се преведува како „женска среќа“, па со самото тоа и неговиот ефект говори сам за себе: им донесува љубов и внимание на луѓето од неговото опкружување, го зајакнува семејството, привлекува љубов и им носи добро здравје на жените.

3. Хибискус

https://www.kafepauza.mk/

Кинеската ружа или хибискусот, како што веруваат народите во Азија, нема да дозволи љубовта и страста да исчезнат со децении.

4. Красула

https://www.kafepauza.mk/

Ова растение се вика „дрво на парите“ и не залудно. Според Фенг-шуи, тоа носи пари, привлекува благосостојба и енергија на богатство.

5. Антуриум

https://www.kafepauza.mk/

Антуриумот е одговорен за среќата: сè е лесно за сопственикот на ова растение, добрите понуди доаѓаат во вашите раце, а лошите работи ве заобиколуваат.

Можеби сакате да прочитате и за тоа како да се грижите за вашите украсни растенија во зима.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here