Пет реченици што жените сакаат да ги слушнат за време на секс

0
13


И зборовите можат да бидат моќен афродизијак во кревет. Секој има свои желби кога е во прашање сексот, но овие пет реченици сака да ги чуе секоја жена.

Кажи ми што сакаш

Мажите не знаат како да читаат мисли. Ако нешто сакате, треба да му кажете на вашиот партнер. Верувајте, партнерот ќе ви биде благодарен за тоа, а вие ќе уживате уште повеќе.

Да, имам кондом

Жените сакаат да бидат сигурни, и да знаат дека нивниот партнер се грижи за тоа и дека е свесен за важноста на одговорното сексуално однесување.

Ти се допаѓа ли тоа што го правам?

Срамежливите жени можеби нема веднаш да му кажат на партнерот што најмногу им одговара. Поради тоа ова едноставно прашање ќе му помогне на мажот да дознае дали жената се чувствува добро или не.

Го обожавам твоето…

Понекогаш се чувствувате малку несигурно додека водите љубов, па затоа е добро да чуете што најмногу му се допаѓа на партнерот кај вас. Искрен комплимент во интимни моменти влијае на самодовербата на жените.

Неверојатна си

Мажите обожаваат кога ќе ги пофалите дека се одлични во кревет, но зошто тие да не го направат истото? И во сексот треба да бидете еднакви и да уживате и двајцата.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here