Пет напитоци што помагаат за слабеење

0
119


Вашата исхрана има голема улога во резултатите од напорите за слабеење, заедно со физичката активност и здравиот сон.

Во исхраната секако спаѓа и внесувањето доволно течности.

Напитоци кои треба да ги одбегнувате се: енергетски пијалаци, газирани пијалаци, засладено кафе, индустриски сокови, алкохол.

Одредени напитоци може и да ви помогнат во намалувањето на килограмите, на пример јаболков оцет и зелен чај.

http://kajgana.com/

Овие напитоци помагаат да се стопат масните наслаги, но не заборавајте дека не може да бидат замена за оброк.

Само со балансирана исхрана и редовна физичка активност можете да очекувате одржливи резултати.

Доктор Ентони Балдузи од YouTube каналите Fit Father Project и Fit Mother Project советува кои напитоци се корисни за слабеење, со детални објаснувања зошто:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here