Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

0
59


Лола Делабејс е графичка дизајнерка и фотографка која отсекогаш сакала да создава и споделува инспиративни содржини. Таа фотографирала портрети, свадби и приватни настани, но фотографирањето на патувања останува нејзина омилена практика. Со едногодишно патувачко искуство во странство, таа верува дека откривањето нови култури и пејзажи е нешто основно за неа. Една година откривањето на Азија ја натера, меѓу другото, да ја реализира оваа серија фотографии направени во Малезија, Виетнам, Индонезија, Тајланд и Лаос.

Серијата „Азиска естетика“ може да се гледа како табла за визуелна инспирација. Таа ја обединува нејзината визија за овој фасцинантен дел од светот преку стилови, бои, животни сцени и општа естетика. Една година доловувајќи насмевки, пејзажи кои одземаат здив, солидарност и часови поминати низ Азија.

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии


Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Патувајте низ Азија преку овие неверојатни фотографии

Погледнете ги овие фотографии од домородно племе од Индонезија со невообичаени очи поради ретка генетска состојба.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here