Паста со ракчиња за вкусна вечера

0
92


За љубителите на морската храна овој едноставен рецепт на паста ќе ви даде одлична идеја за вечерен оброк.

Во видеото се користат шпагети, но можете да одберете било кој вид на паста. Сѐ што ви треба е вода, малку путер, ракчиња, листови млад спанаќ, сол, пармезан и зачин.

Можете да го комбинирате со чаша црвено вино.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here