Очајната домаќинка на 55. години се соблече во бикини и покажа како изгледа без фотошоп и филтери

0
136


Една од ѕвездите на планетарно популарната серија „Очајни домаќинки“ неодамна го прослави 55. роденден, а судејќи по последните фтографии кои ги објави на Инстаграм, во моментов е во најдобра форма.

Тери Хачер на Инстаграм сподели своја испове за тоа колкаво задоволство физичкиот изглед ѝ донело и колку тренирањето ѝ помогнало да расчисти некои работи со себе и воопшто дека се чувствува психички подобро.

„На 55. години се чувствувам добро во својата кожа и тоа е некако ослободувачки. Еве во што е работата- со годините сфаќате која е вашата смисла и го чувате она за што сте благодарни. Имате доволно години да почнете да го сфаќате чудто кое е животот и доволно младост во себе да откриете нешто ново секој ден. Ранливи сте и силни во исто време, си простувате себеси и на другите. Подготвени сте да вложите труд за да покажете резултати…или не. А, и тоа е во ред“, рекла актерката.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here