Осумнаесетгодишно момче избодено со нож пред скопско училиште

0
104


Вчера во 17:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред училиште на бул.„Трета македонска бригада“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи, меѓу кои имало малолетници.

Притоа, У.Д.(18) од Скопје се здобил со убодна рана, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here