Осака и Барти финалистки во Пекинг

0
164


Јапонката Наоми Осака и тенисерката од Австралија Ешли Барти ќе се соочат во финалето на ВТА турнирот во Пекинг.

Осака попладнево ја совлада Каролине Вознијацки во два сета, додека Барти во три сета беше поуспешна од Бертенс во првото полуфинале.

Резултати:

Наоми Осака (Јапонија) – Каролине Вознијацки (Данска) 2-0, по сетови 6:4 и 6:2.

Ешли Барти (Австралија) – Кики Бертенс (Холандија) 2-1, по сетови 6:3, 3:6 и 7:6 (9:7).

Наградниот фонд на турнирот во кинескиот главен град изнесува 7,4 милиони долари.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here