Орландо ја прекина серијата од пет порази

0
106


Заврши црната серија на кошаркарите на Орландо меџик која траеше пет натпревари. „Меџик“ се радуваа на победа остварена ноќеска на теренот на Шарлот Хорнетс, што е прв нивни триумф на последните шест меча.

Резултати на натпреварите во НБА-лигата одиграни ноќта понеделник кон вторник:

Шарлот Хорнетс – Орландо Меџик 100:112

Кливленд – Мајами 134:139 (по продолжение)
Индијана Пејсерс – Далас Маверикс 103:112
Вашингтон – Голден Стејт 117:125
Атланта – Бостон 115:123
Бруклин Нетс – Феникс Санс 119:97
Мајами – Филаделфија 137:106
Мемфис – Детроит 96:82
Сакраменто Кингс– Минесота 113:109
ЛА Клиперс – Сан Антонио 108:105. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here