Омилената боја за боење на вашето дете открива многу за неговиот карактер

0
171


Експертите тврдат дека изборот на бојата што доминира на детските цртежи може многу да открие за карактерот на вашите најмали. Ако досега не сте обрнале внимание на ова, погледнете ги цртежите на вашите деца и откријте која боја најмногу им доминира и дознајте што тоа кажува за нив.

Сина

Оваа боја е омилена на социјално интелигентните и грижливи малечки.


Жолта

Бојата на сонцето ја избираат веселите, топлите и интелигентните дечиња.

Розова

Оваа боја е показател дека вашето дете има изразена потреба за љубов и почитување од најблиските, како и внимание од околината.

Црвена

Црвената боја најчесто се поврзува со љубопитноста и постојаната потреба за возбудувања.

Зелена

Бојата на тревата доминира на цртежите на децата што сакаат да бидат различни. Тие се вистински уметнички души што ја обожаваат слободата.

Виолетова

Оваа нијанса открива дека вашето дете сака да презема иницијатива и е сигурно во себе.

Искрено писмо од мајката чии деца не се одлични ученици: Постои нешто поважно од петките во училиште!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here